1.09.2007

ورزش...


از دیروز که مدرسه ها بعداز تعطیلات کریسمس شروع شدند , باز تقویم روی دیوار آشپزخانه پر شده از کارهایی که باید انجام بدم . تقریبا میشه گفت که تا آخرهای این ماه همه روزها پر شدند از قرارها و برنامه های مختلف .
خوشحالم که اقلا دو روز در هفته رو میتونم به باشگاه بدنسازی برم و کمی ورزش کنم . باشگاه هم چون دوره ,حدود یکساعتی راه پیمایی داره . توی روحیه ام خیلی تاثیر مثبتی میذاره . هم حرکتش و هم این وقتی که فقط برای خودم دارم .
راستی چرا ما ایرانیها اینقدر در ورزش کردن تنبل هستیم ؟؟؟ تو باشگاه صبحها از جوونهای بیست ساله تا مردها و زنهای هفتاد ساله در حال ورزش کردن هستند , بغیر از این هم همیشه مشغول دوچرخه سواری و راه پیمایی هستند . در هر ساعتی از روز هم افرادی رو در حال دویدن و راه رفتن و خلاصه نرمش و ورزش در خیابان و پارک میبینی . البته همه اکثرا آلمانی هستند و خیلی کم خارجی . چون تو شهر ما کلی ترک و پرتغالی و ویتنامی و یوگسلاو هم زندگی میکنند .
خلاصه بنظر من آلمانیها خیلی از این نظر فعال تر از ایرانیها هستند . میون تمام دوستان و آشنایان ایرانی ما هیچکس نیست که اهل ورزش و راه پیمایی باشه , حتی اونهایی که بچه دارند. زمستونها هم که به بهانه سردبودن هوا بیشتر خونه نشین میشن و خدا نکنه که سرما بخورند و مریض بشن , دیگه اصلا بیرون نمیرن , غافل از اینکه هوای تازه برای بهتر شدن سرماخوردگی یکی از واجباته .
حالا بدون تعارف چند نفراز شما ورزش میکنید و هر روز برای راه پیمایی بیرون میرید و هوای تازه میخورید ؟؟؟
خلاصه ورزش و هوای تازه خوردن رو فراموش نکنید . به فکر سلامتیتون باشید .

|